logo_life_design_10.gif (5 Kb)
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.
Homepage > Leren over water

Leren over water

Mogelijkheden om te leren over water

Waterschap Scheldestromen vindt het belangrijk om kinderen vertrouwd te maken met de werkzaamheden van het waterschap. We doen dit bijvoorbeeld door gastlessen op basisscholen te geven en een excursie op een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Ook werken we mee aan de website www.droppiewater.nl.

Wilt u de les eens een middagje uit handen geven? Voor leerlingen van groep 7 of 8 bieden wij een gastles aan. Een leuke en leerzame les over het waterschap waarbij maximaal vijf thema's aan bod komen. Denk aan dijken en duinen, waterkwaliteit en waterkwantiteit, wegen en verkeersveiligheid, waterzuivering en muskusrattenbestrijding. Er wordt voor een interactieve gastles gezorgd, waarbij de kinderen van alles doen. Zo beantwoorden ze aan de hand van foto's op posters en werkbladen -eventueel in groepjes - vragen op de bijbehorende vragenlijsten. Samen met de kinderen behandelt de educatiemedewerker daarna de antwoorden en speelt in op vragen die daaruit voortkomen. Daarnaast spelen we een spelletje, mogen de kinderen een muskusrat aaien en bekijken we samen een video (indien uw school dit wenst). Uiteraard kunt u ook kiezen voor één of een aantal van de bovengenoemde thema's.

Excursies

Wilt u met uw klas bekijken hoe wij rioolwater schoon maken? Vraag dan eens een excursie aan naar een van onze rioolwaterzuiveringsinstallaties. Na een korte inleiding door de educatiemedewerker over de werking van een zuivering kunnen de leerlingen daar met eigen ogen zien en ruiken hoe het rioolwater stukje bij beetje wordt schoongemaakt. Ze staan aan de rand van een enorm bassin waarin de bacteriën het vuil verwijderen, ze zien wat er met het slib gebeurt en leren wat er allemaal niet door het afvoerputje of in het toilet mag verdwijnen. Dit programma bieden wij aan vanaf groep 7 en duurt ongeveer anderhalf uur. U kunt op alle dagen de zuivering bezoeken, behalve op vrijdag. Voor een bezoek aan de zuivering geldt dat u per vijf kinderen voor een begeleider moet zorgen.

Gratis busvervoer!

Al vele jaren organiseert het waterschap rondleidingen op de zuiveringen. Toch is de laatste jaren gebleken dat het vervoer soms lastig te regelen is. Daarom bieden wij u de kans om met gratis busvervoer naar de zuivering te gaan. Uw schoolklas wordt bij de school opgehaald en na afloop weer netjes teruggebracht. Als u minimaal vier weken van tevoren een bezoek aan de zuivering reserveert, regelen wij busvervoer voor u. Natuurlijk mag u ook met eigen vervoer of op de fiets naar de zuivering komen.

Interesse?

Heeft uw school interesse in een of beide educatiemogelijkheden over water, neem dan contact op met Mieke Tinge onze coördinator van de educatiemedewerkers. Dit kan telefonisch (0113-312249) of per e-mail (mieke.tinge@hetnet.nl).

U kunt ook het mailformulier invullen.

Rondleiding of gastles aanvragen?

educatie2.jpg (38 Kb)

Paginafuncties

logo_life_design_10.gif (5 Kb)
Naar boven